Klient
  • Divadlo Exil
  • Pardubice
Rok

2017

Studio

Zavoral Design

Design
  • Filip Zavoral
Software
  • Photoshop
  • Illustrator

Z Deníku Židovky – Propagace

Pardubické Divadlo Exil připravilo novou divadelní inscenaci “Z Deníku Židovky” na motivy skutečného deníku Anny Frankové, ve kterém přibližují život člověka, jehož bytí na tomto světě může každým dnem skončit.

Zavoral Design pro tuto mrazivou inscenaci, která je zároveň i 90. premiérou Divadla Exil, dostal za úkol vyhotovit propagační materiály které by vystihovaly chmurnou atmosféru 2. světové války a situace Anny Frankové, což zahrnovalo design plakátu a programových tiskovin. Naším cílem nebylo pouhé propagování, ale zároveň i propojení návštěvníků s herci, navození atmosféry skrze syrový design a vtáhnutí do samotného jádra děje inscenace.

Design Plakátu

Idea vizuálního stylu plakátu byla hned od začátku zcela jasná a obsahovala dvě klíčová slova: chladné a atmosferické. Od toho se odvíjela veškerá práce na designu plakátu při kterém došlo k dokonalé propojenosti fragmentů a “Fog of War” druhé světové války a samotné Anny Frankové která svou tvář zahaluje svým deníkem a v pozadí ji osvětluje světlo znázorňující určitou naději.

Design Programu

Pro všechny návštěvníky představení “Z Deníku Židovky” byl zhotoven také program obsahující informace o inscenaci, obsazení a dalších podrobnostech. Celý vizuální styl programu vychází z designu plakátu a tudíž si každý návštěvník s sebou domů odnese nejen nezapomenutelný zážitek z představení, ale také osobitý atmosferický program připomínající mu vše, co během představení vstřebal po emocionální, vizuální i poslechové stránce.

Finální Produkt