Klient
Skuldwyrd
Rok

2017

Studio

Zavoral Design

Design
  • Filip Zavoral
Software
  • Photoshop
  • Illustrator

Skuldwyrd – Vizuální Identita

Skuldwyrd je hudební projekt propojující moudrost starých Evropanů skrze starověké, mnohdy zapomenuté, hudební nástroje a je inspirovaný Evropskými Pohanskými kořeny a Mytologií.

Zavoral Design vytvořil pro tento unikátní projekt celkovou vizuální identitu, od návrhu logotypu po design přebalu alba neboli Album Artu. Prioritou Zavoral Designu při celém kreativním procesu bylo zdůraznění propojenosti s Evropskou historií, přírodou a v neposlední řadě mytologií.

Design Logotypu

Důkladný úvodní průzkum je nedílnou součástí každého procesu designu, nicméně v případě projektu se Skuldwyrd musel jít prvotní a průběžný průzkum ještě mnohem dál. Nestačilo pouze určit cíle, prozkoumat cílové publikum, určit strategii v souladu s podnikatelským plánem a filozofií značky, ale na řadu přišlo i detailní studium historie včetně starých runových písem používaných ve střední a severní Evropě v 1. až 10. století našeho letopočtu.
To vše se odrazilo ve výsledném vizuálním stylu, který působí moderně a svěže i přesto, že je velmi úzce propojen s Evropskou historií skrze runové písmo, mytologií a přírodou.

Album Art

Přebal alba, či Album Art, pro digitální verze i fyzické nosiče CD a LP vychází ze stejných kořenů a principů jako samotný design logotypu Skuldwyrd, nicméně bylo nutné dbát na dodržení standardů používaných digitálními distribučními a streamovacími službami jako je iTunes, Apple Music, Amazon či Spotify.

Barvy

Nordic Green

#0e9090

Sky Creme

#e3e0d7

Soil Black

#242424

Typografie

Finální Produkt