Klient
Iluzionista Aleš Krejčí
Rok

2018

Studio

Zavoral Design

Design
  • Filip Zavoral
Software
  • Photoshop
  • Illustrator

Kouzlem Proti Drogám – Propagace

Zavoral Design pomohl v propagaci nového projektu předního českého iluzionisty Aleše Krejčího, jehož cílem je napomáhat proti rizikovému a antisociálnímu chování děti na základních školách.

Naším cílem byl návrh propagačních materiálů, které budou svým designem odrážet umění moderní magie a současně také závažnost rizikového chování dětí, přičemž celý vizuální styl bude nezaměnitelný a dobře rozpoznatelný mezi všemi vizuálními podněty, kterým jsou denně děti vystavovány.

Design Plakátu

Již od prvního průzkumu bylo rozhodnuto, že celý kreativní proces bude zaměřen na minimalistické a přesto velmi názorné propojení moderního umění magie a problematiky drog, čehož bylo dosaženo za pomoci vyobrazení kouzlem roztříštěných drog a následně nadobro mizejících v klobouku iluzionisty, přičemž navíc funkčně zastávají část názvu celého projektu Kouzlem Proti Drogám.

Kouzelnický klobouk je věc, která působí jako velké klišé a také jím i je. Toho se Zavoral Design vyvaroval díky využití minimalistické ilustrace a celkového velmi geometrického vizuálního stylu, přičemž klobouk, lidový symbol iluzionistů, stále slouží jako velmi efektivní nosič informace, kterou člověk podvědomě vnímá a pouhým pohledem pozná a vyhodnotí možnou tématiku bez nutnosti bližšího zkoumání, což pomáhá upoutat pozornost.

Finální Produkt